Realizace pochozích skel, skleněných stříšek a střech


Pochozí sklo, skleněné stříšky a střechy

Pochozí sklo je moderním prvkem vhodným do interiérů, exteriérů, bytů, rodinných domů, i komerčních budov. Za dobu naší působnosti jsme provedli řadu soukromých i firemních zakázek.

Možností umístění je nespočet, pochozí sklo je ideální pro venkovní i vnitřní skleněná schodiště, galerie, pochozí lávky, vestavěná skleněná patra, ale i střešní světlíky.

Sklo se stává oblíbeným materiálem i u schodišť, kde v interiéru vytvoří nádech luxusu, prosvětlí, nebo zaujme vně budov svým vzhledem. Schodiště vyrábíme z pochozího skla, které navrhneme podle statického posudku a následně vybíráme nejvhodnější materiál podle stupně zatížení. Pro vyšší bezpečnost zákazníkům doporučujeme prostikluzovou úpravu na sestupové hraně schodu.

Pochozí sklo je speciálně vyrobené bezpečnostní sklo, kde můžeme zkombinovat různé tloušťky a druhy skel. Vždy záleží na zakázce, které se individuálně věnujeme. Sklo instalujeme dle platných

bezpečnostních norem a statického posudku. Užívání pochozího skla je bezpečné, a navíc nabízí prosvětlení místností tam, kde je potřeba.

Sklo pro pochozí účely vsazujeme do kovových konstrukcí, které zajistí bezpečné uložení skleněných desek. Sklo vyrábíme tak, aby i při případném rozbití drželo pohromadě. To zajišťujeme speciální fólií, která je pro tento účel navržena.

Pochozí skleněný prvek je ideálním řešením i při rekonstrukci půdních vestaveb, bytů, loftů, nebo mezonetových bytů, ve kterých přináší projasnění a provzdušnění interiéru. Můžete vybírat z několika variant pochozích skel, oblíbené jsou čirá a mléčná skla. Typ pochozího skla vybíráme podle použití a způsobu uložení skelné desky. Podle zakázky přizpůsobujeme sklo zatížení a způsobu uložení.

Pochozí sklo nabízíme v různých provedeních a designech, k dispozici máme také protiskluzovou úpravu, kterou doporučujeme zejména na povrchy ve veřejných prostorách. Dodáváme různé varianty, záleží na vašich preferencích. Cena pochozího skla se odvíjí od rozměrů a použitých materiálů. Kombinací různých technik můžeme docílit několika stupňů průhlednosti a tím korigovat prostupnost světlaskrz sklo.

U obytných nebo komerčních prostorů, kam se světla nedostává, provádíme i instalaci světlíků, díky kterým se místnost prosvětlí a projasní.

Pochozí sklo je také možné použít jako bezpečnou průhlednou podlahu u archeologických nalezišť v muzeích a dalších historických objektech, kde je potřeba nálezy zachovat, zachovat původní materiály a zároveň zpřístupnit veřejnosti.

Pro váš prosvětlený prostor vám nabízíme nekonečné možnosti. Naše zkušenosti sladíme společně s vaším přáním a dispozičními možnostmi prostoru. Dohlížíme na každý detail v celém procesu zakázky. Pochozí sklo vyrábíme na míru, proto se vám snažíme vyjít maximálně vstříc, od návrhu po realizaci. Pokud si nejste jisti o vhodnosti umístění pochozího skla, rádi vám poradíme.

Máte nevšední nápad na použití pochozího skla? Kontaktujte nás. Poradíme s řešením pro atypické zakázky, co se týče prostorů, specifických tvarů a neobvyklých rozměrů skel.

Pokud hledáte odborníky pro výrobu a instalaci pochozího skla včetně konstrukcí, rádi vám zhotovíme nezávaznou nabídku. Svěřte váš návrh do našich rukou.


Poptávkový formulář


Lukáš Koníček
+420 725 772 589